Abada Capoeira - Brazylijska Sztuka Walki

adres:
ul. Stefana Żeromskiego 26, 81-346 Gdynia
tel:
58 620-31-15
www:
abada-capoeira.pl/
ABADÁ-Capoeira promuje wartości dążące do samodoskonalenia. Stara się rozwijać wartości oparte na szacunku, integracji społecznej i wolności. Sprzeciwia się używaniu narkotyków oraz używek, promuje zdrowy styl życia. Wiele z tych celów próbuje osiągnąć propagując sztukę capoeiry m.in. w szkołach, klubach i stowarzyszeniach z pomocą lokalnych władz i organizacji.

Capoeira to wywodząca się z tradycji afrykańskiej i brazylijskiej sztuka walki, której formy są rytmiczne, akrobatyczne i skupiają się na kopnięciach. Istotą capoeiry są elementy tańca wpływające na płynność i nieprzewidywalność ataków.

Grupa ABADA Capoeira istnieje w Polsce od 2001 roku. Zrzesza sekcje z kilkunastu miast w całym kraju. Opiekę nad wszystkimi trenującymi sprawuje Brazylijczyk Professor Zinho - wielokrotny medalista mistrzostw świata i Brazylii w capoeira, który przez kilka lat mieszkał w Gdyni. Poprzez liczne warsztaty nadzoruje rozwój capoeira w Polsce. Obecnie przebywa na stałe w Berlinie i opiekuje się również tamtejszą sekcją.

Trenerem grupy w Gdyni jest jeden z pierwszych polskich uczniów Professora Zinho - Maciej Nowiński znany jako Graduado Cortes. Trenujący od 10 lat, uczestnik wielu międzynarodowych warsztatów capoeira, zdobywca II miejsca w swojej kategorii na mistrzostwach Europy w 2010 roku w Salzburgu. Opiekuje się również sekcjami w województwach: warmińsko-mazurskim i kujawsko-pomorskim. Swoje umiejętności i doświadczenie miał okazję zaprezentować również na deskach Teatru Muzycznego w Gdyni m.in w przedstawieniu "12 Ławek", czy w pierwszym polskim filmie tanecznym "Kochaj i tańcz".


Lokalizacja

lokalizacja
Zobacz lokalizację

Opinie

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany.

Zaloguj się