EURO U-21 oficjalnie w Gdyni!

Opublikowano czwartek, 31 grudnia 2015, ostatnia aktualizacja czwartek, 31 grudnia 2015 10:06:00

To już pewne! Gdynia będzie gospodarzem Młodzieżowych Mistrzostw Europy, które w 2017 roku odbędą się w 6 miastach Polski. 30 grudnia 2015 roku UEFA oficjalnie przyznała prawo organizacji turnieju miastom-gospodarzom. Młode piłkarskie talenty gościć będą: Bydgoszcz, Gdynia, Kielce, Kraków, Lublin oraz Tychy. Gdynia ogłasza pełną gotowość do organizacji EURO U-21, które odbędzie się w dniach 16-30 czerwca 2017 roku. Mecze zostaną rozegrane na Stadionie Miejskim w Gdyni.

Oficjalna decyzja UEFA
Informację o przyznaniu praw do organizacji meczów Młodzieżowych Mistrzostw Europy Gdynia otrzymała już w listopadzie. Dziś wcześniejsze stanowisko Polskiego Związku Piłki Nożnej zatwierdziła UEFA. Jest to wstępna decyzja Komisji Rozgrywek Drużyn Narodowych UEFA, która w niedalekiej przyszłości zostanie oficjalnie potwierdzona przez Komitet Wykonawczy.

Miasto Gdynia piłkarskim partnerem reprezentacji
Wybór Gdyni na miasto-gospodarza nie jest przypadkiem. Miasto od lat angażuje się we współpracę z Polskim Związkiem Piłki Nożnej, czego przykładem jest liczne wsparcie dla młodzieżowych reprezentacji Polski. Na Stadionie Miejskim grały kadry do lat 18, 19 i 21. W 2012 roku Gdynia była również partnerem podczas Euro 2012, a miastu zaufała reprezentacja Irlandii, która trenowała na stadionie przy ulicy Olimpijskiej.

EURO U-21 w całej Polsce
Zgodnie z zaleceniami UEFA turniej powinien zostać rozegrany w sześciu miastach Polski, ze względu na logistykę i aspekty finansowe. EURO U-21 odbędzie się w miejscach, które dotychczas nie dostały wielu szans na organizację oficjalnych imprez piłkarskich. Według UEFA turniej być skierowany do mniejszych ośrodków, celem popularyzowania piłki nożnej.

http://gdyniasport.pl/aktualnosci/euro-u-21-oficjalnie-w-gdyni/

Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany.

Zaloguj się