Rodzinny Przewodnik po Gdyni"Rodzinny Przewodnik po Gdyni" powstał z myślą o odwiedzających Gdynię, ale także mieszkających tu dzieciach.

Jaki jest najlepszy sposób na budowanie rodzinnych więzi? To oczywiste - czas spędzony razem! Czas wartościowy, pełen beztroski, uśmiechów i miłości. Nowe pomysły na sposoby spędzania wolnego czasu w Gdyni i podpowiedzi dotyczące nieznanych dotąd miejsc znajdą Państwo w gdyńskim rodzinnym przewodniku. Zapewniają o tym pomysłodawczyni przewodnika Beata Szadziul pełnomocnik prezydenta Gdyni ds. rodziny oraz jego autorka Danuta Ślipy, które włożyły mnóstwo pracy w to, by ta publikacja zachwyciła nie tylko turystów, ale mile zaskoczyła samych mieszkańców Gdyni.

Autorką przewodnika jest Danuta Ślipy, która prowadzi bloga frajdanadmorzem.pl, przewodniczka turystyczna po Gdań­sku, Gdyni i Sopocie, mama trzech córek, mieszkanka Gdyni, fanka komunikacji miejskiej i wycieczek do muzeów, orga­nizatorka spotkań rodzinnych, zabaw dla dzieci i innych tego typu wydarzeń.

Autorem tekstu ciekawostek "Szafa wójta" i "Kości wieloryba" jest Arkadiusz Brzęczek.

Autorką projektu i ilustracji jest Weronika Hrynkiewicz

Autorką pomysłu na przewodnik jest Beata Szadziul, a produkcją koordynowała Justyna Śliwicka.
Relacja ze spotkania promocyjnego, które odbyło się 16 czerwca 2018 roku w Miejskiej Informacji Turystycznej w Gdyni.

"Rodzinny Przewodnik po Gdyni" można bezpłatnie otrzymać w siedzibie Miejskiej Informacji Turystycznej przy ul. 10 Lutego 24.