Muzeum Emigracji

Partner karty Gdynia Rodzinna

adres:
ul. Polska 1, 81-339 Gdynia
tel:
58 623 31 79
e-mail:
biuro@muzeumemigracji.pl
www:
polska1.pl/
Muzeum Emigracji w Gdyni to jedyne miejsce w kraju, które ukaże historię emigracji  z ziem polskich. To również jedna z zaledwie kilku tego typu placówek na świecie, w której opowieść ta może wybrzmieć w miejscu faktycznie związanym z tematem –  niezwykłym budynku Dworca Morskiego, przez lata służącym obsłudze ruchu emigracyjnego.
 

Oferta dla rodzin z dziećmi

Rodziców z maluchami zachęcamy do spędzania czasu w Sali Małego Podróżnika, gdzie czekają m.in. ciekawe książki dotyczące emigracji, podróży i kultur świata, edukacyjna aplikacja multimedialna, wyjątkowy model transatlantyku MS Batory i miękkie poduchy, na których można odpocząć.

Dla dzieciaków przygotowaliśmy także bezpłatną broszurę z zadaniami, które można wspólnie rozwiązywać zwiedzając wystawę stałą. Rodziny ze starszymi dziećmi zapraszamy zaś do zakupienia w kasie gry muzealnej pt. „Frycek Munchausenowicz łączy historie". Jej wyjątkowy bohater – podróżnik i poszukiwacz przygód – przybliży wszystkim historię emigracji za pomocą emocjonujących zagadek. Rozwiązanie gry o Frycku gwarantuje nagrodę!

Zapraszamy także do śledzenia oferty warsztatów dla dzieci. Aktywności dla najmłodszych towarzyszą każdemu większemu wydarzeniu w Muzeum.

Udogodnienia dla rodzin z małymi dziećmi:

Pod Muzeum Emigracji w Gdyni dojeżdżają niskopodłogowe autobusy komunikacji miejskiej. W budynku znajdują się windy, nie ma w nim progów. W holu głównym Dworca Morskiego, w Magazynie Tranzytowym oraz w restauracji znajdują się toalety wyposażone w przewijaki.

Aktualna oferta:

Zniżki z kartą Gdynia Rodzinna

Dla posiadaczy Karty Mieszkańca wstęp wolny.
W każdą środę wstęp na wystawę jest bezpłatny dla wszystkich.
KONTAKT Z KASAMI:
tel. +48 58 670 41 61 | kasa@muzeumemigracji.pl
więcej informacji o biletach: https://polska1.pl/wizyta/bilety/

Lokalizacja

lokalizacja
Zobacz lokalizację

Opinie

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany.

Zaloguj się