Centrum Społecznościowe „Vchasno”

adres:
ul. Władysława IV 43, I piętro, 81-354 Gdynia
Centrum Społecznościowe „Vchasno” jest miejscem spotkań kobiet, dziewcząt i dzieci z Ukrainy. Odwiedzający mogą skorzystać z regularnej oferty warsztatów oraz zajęć rozwojowych, przyjść podyskutować do klubu książki lub zagrać w planszówki. Z myślą o wspólnym spędzaniu czasu udostępniona jest przestrzeń dla spotkań nieformalnych. Centrum jest otwarte codziennie, od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-17.00.

Gdynia stała się bezpiecznym schronieniem dla wielu ukraińskich rodzin. Dopóki jednak trwa wojna, wiele z nich żyje w niepewności, a jednocześnie muszą się dostosować do nowych okoliczności – znaleźć pracę, zapisać dzieci do nowych szkół, znaleźć mieszkanie. Tym wyzwaniom towarzyszy tęsknota za przyjaciółmi i troska o tych, którzy zostali w kraju. Zespół Centrum stara się pomóc w odbudowie poczucia wspólnoty i zapewnić miejsce, w którym mogą znaleźć wytchnienie od wyzwań codziennego życia oraz uzyskać potrzebne wsparcie i informacje.

Warsztaty i zajęcia dla dzieci: zajęcia rozwojowe w poniedziałki i wtorki po południu (grupy 4-5 r.ż. oraz 6-11 r.ż.), warsztaty kreatywne dla dzieci 6-12 lat w czwartki po południu, klub malucha dla dzieci 1-3 r.ż. oraz ich mam w środy i piątki przed południem.
Spotkania dziewcząt i kobiet dorosłych (harmonogram ruchomy): dyskusyjny klub książki, spotkania artystyczne „Women in Art” (Kobiety w sztuce), Speaking Club (rozmówki w języku polskim oraz angielskim), warsztaty kreatywne.
Centrum Społecznościowe „Vchasno” mieści się przy ul. Władysława IV 43, 1 piętro. Dodatkowe informacje oraz rejestracja pod nr. tel. +48 570 283 322.

Wszystkie oferowane usługi są bezpłatne. Organizatorem Centrum Społecznościowego „Vchasno” jest międzynarodowa organizacja International Rescue Committee.
The International Rescue Committee (IRC) to międzynarodowa organizacja pomocy humanitarnej. IRC zaczęło aktywnie wspierać osoby dotknięte wojną w Ukrainie od lutego 2022 roku.
Wspiera osoby w potrzebie zarówno bezpośrednio na miejscu, jak i w partnerstwie z lokalnymi organizacjami. W Polsce zapewnia pomoc finansową tym, którzy najbardziej jej potrzebują, oferujemy wsparcie prawne oraz różnego rodzaju pomoc psychospołeczną, w tym bezpieczne przestrzenie dla kobiet i dzieci.
IRC wspiera osoby dotknięte wojną w Ukrainie na miejscu, a także uchodźców i uchodźczynie z Ukrainy w Polsce, Mołdawii, Rumunii, na Węgrzech, w Słowacji, Czechach, Bułgarii, a także prowadzi aktywności przeznaczone dla osób z Ukrainy w Niemczech, Włoszech, Grecji i Wielkiej Brytanii.

Źródło: gdynia.pl

Lokalizacja

lokalizacja
Zobacz lokalizację

Opinie

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany.

Zaloguj się