Gdynia na Fali

Opublikowano piątek, 6 marca 2015, ostatnia aktualizacja piątek, 6 marca 2015 13:33:51

Jak w Gdyni zostać żeglarzem? Od dzisiaj to już nie będzie trudne pytanie! Wszystko dzięki gdyńskiemu programowi promocji żeglarstwa pod nazwą „Gdynia na Fali”!

Dnia 26 sierpnia 2013 r. na konferencji prasowej nastąpiła prezentacja nowego programu edukacyjnego promującego żeglarstwo wśród najmłodszych gdynian – „Gdynia na Fali”.

Opis programu:
Celem projektu „Gdynia na Fali” jest wzmocnienie więzi z morzem i regionem morskim najmłodszych mieszkańców Gdyni, promocja wiedzy o żeglarstwie, o morzu oraz o korzyściach wynikających z nadmorskiego charakteru naszego miasta. Zależy nam, aby każdy uczeń gdyńskich szkół miał okazję stanąć u steru pod żaglami naszego programu. Ponadto, będziemy wspierać żeglarstwo sportowe oraz promować sukcesy naszych żeglarzy w Polsce i zagranicą.

Podstawowe założenia projektu:

• Powołanie Ambasadorów Gdyńskiego Żeglarstwa – Obowiązkiem Ambasadorów jest opieka merytoryczna nad projektem Gdynia na fali oraz aktywne uczestnictwo w jego realizacji, ale również promowanie Gdyni jako Żeglarskiej Stolicy Polski i naszych sukcesów żeglarskich. To ambasadorzy rokrocznie wskażą najlepszych gdyńskich żeglarzy i poprowadzą spotkania z dziećmi i młodzieżą.

• Powołanie Gdynia Sailing Team – grupa najbardziej utytułowanych żeglarzy gdyńskich wszystkich klas żeglarskich. Będziemy jeszcze mocniej promować sukcesy żeglarzy startujących w barwach Gdyni i motywować, poprzez nominacje do teamu, do osiągania coraz lepszych wyników. Zawodnicy Gdynia Sailing Team otrzymają wsparcie finansowe, promocyjne i merytoryczne.

• Program Gdynia na fali – cykl spotkań z żeglarstwem w szkołach podstawowych, szkołach gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. Uczniowie spotkają się z Ambasadorami Gdyńskiego Żeglarstwa oraz zawodnikami Gdynia Sailing Team, którzy opowiedzą o żeglarstwie, o morzu oraz zachęcą do uczestniczenia w zajęciach gdyńskich szkółek żeglarskich oraz opowiedzą czym są i jak zrobić szkolenie na patent żeglarski, motorowodny oraz patent sternika. Spotkaniom towarzyszyć będzie wystawa zdjęć i sprzętu żeglarskiego a także każdy uczeń otrzyma informator – jak w Gdyni zostać żeglarzem?

Koordynatorem projektu jest Gdyńskie Centrum Sportu przy współpracy pomysłodawczyni programu Pani Beaty Szadziul – Pełnomocnika Prezydenta ds. polityki rodzinnej.

Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany.

Zaloguj się