Traktuj mnie poważnie

Co roku, od kilku lat, Gdynia Rodzinna przygotowuje z okazji Międzynarodowego dnia praw dziecka kampanię społeczną. Kampania zorganizowana w 2019 roku porusza bardzo ważny problem – depresji młodych ludzi. To choroba, która może dotknąć osoby w każdym wieku. Cierpi na nią prawie jedna trzecia nastolatków. Spot pt. „Traktuj mnie poważnie" opowiada o tym jak na depresję patrzy osoba, która jej doświadcza.

Co roku staramy się poruszyć tematy ważne, niepopularne, trudne ale jakże istotne z perspektywy praw dziecka. Rozmawialiśmy już o prawie dzieci do własnego zdania, i prawie do bycia wysłuchanym bez oceniania. Rozmawialiśmy o dzieciach w trakcie rozstania rodziców. O tym jak chronić je w tej trudnej dla rodziny sytuacji. W tym roku, powołując się na prawo do życia i zdrowia przywołujemy temat depresji wśród dzieci i młodzieży.  Przygotowaliśmy spot pt. „Traktuj mnie poważnie" Opowiada o tym jak na depresję patrzy osoba, która jej doświadcza. Podpowiadamy także gdzie szukać pomocy – wyjaśnia Beata Szadziul, naczelnik Wydziału Polityki Rodzinnej Urzędu Miasta Gdyni.

FILM

16 grudnia 2019 roku zorganizowane zostało szkolenie dla osób pracujących z młodzieżą: Jak rozmawiać z młodymi osobami o depresji. Link do szkolenia -> TUTAJ.  

Do pobrania dwa konspekty zajęć o depresji do przeprowadzenia w młodzieżą dla dwóch grup wiekowych: