Wymiennikownia

adres:
ul. Kartuska 20B, Gdynia
tel:
58 663 12 55
e-mail:
wymiennikownia@gci.gdynia.pl
www:
www.wymiennikownia.org
"WYMIENNIKOWNIA" - innowacyjna przestrzeń współpracy na rzecz młodzieży. Projekt współfinansowany przez Szwajcarię, w ramach Szwajcarskiego Programu Współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej i Miasta Gdyni.

WYMIENNIKOWNIA - INNOWACYJNA PRZESTRZEŃ WSPÓŁPRACY NA RZECZ MŁODZIEŻY

„Wymiennikownia” to projekt skierowany do gdyńskiej młodzieży. Z działań realizowanych w ramach projektu ma skorzystać co najmniej 500 młodych osób w wieku 13-25 z różnych środowisk, po to, by mieszały się doświadczenia, umiejętności i pomysły.
Okazji ku temu jest mnóstwo i zapraszamy do korzystania z nich! Zajęcia są całkowicie bezpłatne!

Projekt zakłada powstanie prowadzonego przez młodzież i dla młodzieży portalu internetowego czy gry komputerowej: współczesne ryzyka. Ponadto, będzie okazja, aby wymieniać się doświadczeniami i umiejętnościami w ramach edukacji międzyrówieśniczej i wziąć udział w treningach sportowych, warsztatach kulinarnych, zajęciach językowych, informatycznych czy dzienni kowarskich.

W ramach projektu zostaną także zorganizowane: wyjazd studyjny do Szwajcarii, Weekendy Szwajcarskie w Gdyni, Akademia Młodego Trenera czy seminarium kończące projekt – EUFORIA.
Projekt realizowany jest od połowy kwietnia przez Gdyńskie Centrum Innowacji we współpracy ze szwajcarską organizacją SEIF, a także gdyńskimi instytucjami i organizacjami:Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej, Zespołem Placówek Specjalistycznych, Centrum Współpracy Młodzieży i Fundacją Zmian Społecznych „Kreatywni”, przy współfinansowaniu Szwajcarii. Projekt „Wymiennikownia” będzie realizowany do września 2014, a realizowane zajęcia podzielone są na następujące bloki zajęć:

eRrevolution – warsztaty oparte na zasadach edukacji międzyrówieśniczej, które mają pomóc w wyrównaniu poziomu edukacji uczestników. Zakłada, że uczniowie będę dzielić się swoimi umiejętnościami: chodzi tu zarówno udzielanie korepetycji sobie udzielanie korepetycji i wymiana wiedzę typowo szkolnej, jak i dzielenie się pasjami (np. fotografia, hip-hop, malarstwo, obsługa programów komputerowych). W ramach działania zostanie zorganizowany wyjazd szkoleniowy „Akademia Młodego Trenera”.

Wtorkowe Centrum Inspiracji czyli spotkania z dorosłymi liderami i innowatorami gdyńskimi, którzy podczas zajęć prowadzonych w formie warsztatowej będą inspirować młodzież do działania. Partnerem tego działania są innowacyjne firmy działające na terenie gdyńskiego Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego.

ECOtrening – to seria aktywności sportowo-tanecznych (Przez płotki do celu/ Bboying) i warsztatów kulinarnych ukierunkowanych na promocję wśród młodzieży zdrowego trybu życia, wykluczającego używki. W ramach działania realizowany będzie także cykl treningów sportowych obejmujących sporty mniej dostępne dla młodzieży…

Gra komputerowa: współczesne ryzyka - to blok zajęć w ramach których uczestnicy stworzą komputerową grę o dzisiejszych zagrożeniach i tematach tabu. Działanie inspirowane szwajcarską grą LOVE LAND, która w niestandardowy sposób porusza tematykę edukacji seksualnej. Gdyńska gra komputerowa poruszać ma tematy używek i inicjować dyskusję o wartościach, jakie niosą za sobą zachowania pozytywne.

Grupa WWW – działanie w ramach którego młodzież prowadzić będzie własną - i skierowaną do rówieśników - stronę internetową propagującej pomaganie, szerzenie dobra oraz powielanie pozytywnych zachowań w 3 językach. Ta aktywność będzie wymagała zdobycie przez młodych ludzi umiejętności młodzieży do tworzenia i redagowania portalu internetowego, podczas warsztatów dziennikarskich, informatycznych, a także językowych.

Szwajcaria w Gdyni - podczas dwóch sierpniowych weekendów, w 2013 i 2014 roku w Gdyni odbędzie się cykl zajęć promujących i przybliżających kulturę, historię i sztukę Szwajcarii. Zaplanowano cykl warsztatów poświęconych architekturze i sztuce, wykłady, wystawy zdjęć inspirowanych Szwajcarią, spotkania z frankofońską literaturą i kinematografią.

Euforia – to seminarium, które zakończy projekt. Podczas seminarium młodzież zaangażowana będzie w pokazanie rezultatów projektu i swoich oraz Wymiennikowni planów na przyszłość…

W ramach ww. działań już teraz realizowane są liczne warsztaty, zajęcia i wydarzenia. Zakres aktywności z każdym miesiącem będzie się rozszerzał. Aktualny grafik - zawsze na facebooku!
Zapraszamy!

Lokalizacja

lokalizacja
Zobacz lokalizację

Opinie

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany.

Zaloguj się