Gdy i Nia zabierają dzieci w podróż

Opublikowano 2016-12-06 12:11:18, ostatnia aktualizacja 2016-12-07 09:41:46, Autor: Justyna Śliwicka

Właśnie ukazała się trzecia z serii książeczek-gdynieczek, publikacja zatytułowana „Koniki gdyńskie". Najmłodsi wspólnie z rodzicami przygody bohaterów poznawali podczas spotkania w Muzeum Miasta Gdyni. Promocja odbyła się w niedzielę 4 grudnia 2016 r.

Książeczki-gdynieczki dedykowane są najmłodszym mieszkańcom. Pomagają przybliżać historię Gdyni w sposób łatwy, przyjemny i zrozumiały.

Książeczka dostępna we wszystkich filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej, w przedszkolach samorządowych i trafi też do dzieci przy okazji różnych wydarzeń kulturalnych. 

Autorkami „Koników gdyńskich" są gdynianki: Małgorzata Warda, Dominika Kraska i Klara Wicenty (ilustratorka). Pomysłodawczynią cyklu jest Beata Szadziul.

Małgorzata Warda – opowieść pt. "Gdy i świat", autorka nagrodzonej przez IBBY w 2015 r. książki dla młodzieży „5 sekund do Io” oraz kilku powieści dla dorosłych, wielokrotnie wyróżnianych na Festiwalu Literatury Kobiet w Siedlcach, gdzie w 2016 r. została laureatką tego konkursu. Od urodzenia gdynianka, zakochana w książkach i filmach dla dzieci.

Dominika Kraska – opowieść "Koniki morskie", gdynianka, autorka opowiadań o Trójmieście dla dzieci „Opowieści magicznego Trójmiasta” i powieści dla dzieci „Studnia czasu”, pracownik Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdyni. W wolnych chwilach czyta, pisze, spaceruje nad morzem.

Klara Wicenty – od ponad dziesięciu lat mieszka w Gdyni, autorka ilustracji do kilku książek oraz wielu podręczników szkolnych. Na co dzień maluje, lepi, wycina i rysuje z dziećmi w Młodzieżowym Domu Kultury w Gdyni.


fot. Karol Stańczak

Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany.

Zaloguj się