Festyn z okazji Dnia Dziecka - Wielka draka spod trzepaka!

Opublikowano 2018-06-28 07:39:07, ostatnia aktualizacja 2018-06-28 09:07:08, Autor: Justyna Śliwicka

W sobotę 2 czerwca w parku Rady Europy odbył się Wielki Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka. Każdy najmłodszy gdynianin mógł skorzystać z wielu dmuchanych placów zabaw, ścianki wspinaczkowej, wziąć udział w wielu grach i zabawach sportowych, warsztatów konstruktorskich oraz nauki tańca. Nie obyło się bez puszczania wielkich baniek mydlanych oraz kolorowania, nie tylko na papierze.

- Tego dnia Park Rady Europy w Gdyni zmienia się w jeden wielki plac zabaw. Każde dziecko może tutaj znaleźć coś dla siebie. Można u nas bawić się na standardowych urządzeniach, a także odnajdywać swoje nowe pasje podczas szeregu warsztatów dla dzieci – mówi Beata Szadziul, pełnomocniczka prezydenta Gdyni ds. Rodziny.

Relacja filmowa

O interaktywne zabawy zadbali jak co roku, animatorzy z grupy teatralnej Scena 138 z Centrum Kultury w Gdyni. W tym roku przebrali się za bohaterów znanych z kreskówek.

- Dzieci spotkały się wraz z rodzicami i dziadkami, aby obchodzić wspólnie Dzień Dziecka. Cieszymy się, że w tym roku dopisała nam pogoda. Po raz kolejny mogliśmy się spotkać w tym miejscu. Ten park na stałe zakotwiczył się w pamięci mieszkańców jako miejsce obchodzenia tego wspaniałego święta - mówi Maja Wagner, pełnomocniczka prezydenta Gdyni ds. Kultury. - To świetna okazja, aby pokazać dzieciom zabawy z naszego dzieciństwa. Pokazujemy, że można się bawić bez smartfona, na świeżym powietrzu, czy to na placu zabaw, czy na trzepaku – dodaje.

Hasłem przewodnim Wielkiego Festynu Rodzinnego z okazji Dnia Dziecka jest „Draka spod trzepaka”.

- Bardzo mi się tu podoba. Fajnie, że takie inicjatywy się odbywają w naszym mieście. Cieszę się, że można tutaj spędzić wspólnie czas. Można robić origami, budować latawce – mówi Beata Kuchta, mieszkanka Gdyni.

foto. Tomek Kamiński

Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany.

Zaloguj się