Bal karnawałowy dla dzieci z okazji urodzin miasta

Opublikowano 2018-02-05 11:10:35, ostatnia aktualizacja 2018-02-05 11:49:58, Autor: Justyna Śliwicka

W dniu 27 stycznia 2018 roku hala Gdynia Arena zmieniła się w najbardziej baśniowe miejsce w mieście. Wszystko za sprawą niezwykłego wydarzenia. Odbył się tam wielki karnawałowy „Bal u króla i królowej”. Zabawa przyciągnęła tłumy dzieci w kolorowych kostiumach. Było bajkowo, magicznie i radośnie.

Dzieci miały w Gdyni swoje święto. W hali Gdynia Arena odbył się bal karnawałowy dla najmłodszych. To już gdyńska tradycja. Jest organizowany co roku, od sześciu lat, z okazji zbliżających się urodzin Gdyni i za każdym razem w innym stylu.

- W zeszłym roku bawiliśmy się na plaży, bo motywem przewodnim były trzy gdyńskie "Rybki" z bulwaru. Wcześniej była też zabawa u Królowej Śniegu - mówi Beata Szadziul, pełnomocnik prezydenta ds. rodziny. 

RELACJA FILMOWA

Tym razem impreza odbyła się pod hasłem „Bal u króla i królowej”. Jej motywem przewodnim było przedstawienie „Księżniczka na ziarnku grochu” mistrza Andersena w dowcipnej przeróbce Jana Brzechwy, które wykonują artyści z Grupy Teatralnej Scena 138 z Centrum Kultury w Gdyni. To oni też wyczarowali bajkową atmosferę i przygotowali program artystyczny. Dzieci poznały historię księżniczki Pirlipatki i księcia, który nie potrafi znaleźć sobie żony.

- Dzieci bardzo fajnie reagują, widać, że wchodzą w ten świat. Wszyscy świetnie się bawią. Z tego, co widzimy, to dorośli też czują tę atmosferę - mówi Sylwia Drzycimska, aktorka z Grupy Teatralnej Scena 138.
 
Jak na bal karnawałowy przystało, uczestników obowiązywały wszelkiego rodzaju przebrania. Dzieci pojawiły się w kolorowych kostiumach, wśród których królowały: księżniczki, wróżki, czarownice, superbohaterowie, piraci i zwierzęta.
 
„Bal u króla i królowej” zorganizowano w dwóch turach, żeby jak najwięcej dzieci mogło wziąć w nim udział. Zabawę otworzyła Beata Szadziul, pełnomocnik prezydenta ds. rodziny. 

- Świętujemy urodziny Gdyni. Cieszymy się, że możemy zaprosić rodziny do wspólnej zabawy. Bal odbywa się zawsze w okresie karnawału i to jest taki moment, kiedy wszyscy szukamy okazji do tego, żeby spędzić czas razem - mówi Beata Szadziul, pełnomocnik prezydenta ds. rodziny.  
 
Oprócz  występów Grupy Teatralnej Scena 138 i animacji nawiązujących do tematyki balu na dzieci czekało jeszcze wiele innych atrakcji. Najmłodsi mogli uczestniczyć w zajęciach kreatywnych, warsztatach z robotyki, czy pokazach edukacyjnych. Były też trampoliny, mini kino, malowanie twarzy, warsztaty decoupage oraz kabina do robienia wesołych zdjęć.

fot. Karol Stańczak

Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany.

Zaloguj się