Poradnik Rodzica - Dziecko z niepełnosprawnością

Projekt Rodzice Rodzicom powstał z potrzeby wymiany informacji, wsparcia, oraz zebrania informacji o rozmaitych działaniach w jednym miejscu. Działania zaplanowane w projekcie (platforma internetowa z dedykowanym forum, profil w mediach społecznościowych, Punkt Konsultacyjny Rodzice- Rodzicom) przygotowywane są głównie przez rodziców, a dedykowane są wszystkim gdyńskim rodzicom dzieci z niepełnosprawnościami.

Inicjatorki pomysłu (mamy dzieci z niepełnosprawnościami: Beata Potocka, Agata Nikodem, Agata Wołek i Aneta Narloch) marzyły, by wsparcie dla rodzin z dziećmi z niepełnosprawnościami docierało szerzej i dalej niż krótkie rozmowy rodziców lub wymiana wiedzy i doświadczeń w poczekalniach gabinetów i miejsc terapii.

W ramach projektu
- powstał  Niezbędnik dla rodziców i opiekunów dzieci z niepełnosprawnościami – Gdyńscy Rodzice Niezwykłych Dzieci,
- profil w mediach społecznościowych: FB/Gdyńscy Rodzice Rodzicom,
- uruchomiono punkt konsultacyjny w ramach punktu rodzice dzieci z różnymi niepełnosprawnościami pełnią dyżury telefoniczne, online oraz stacjonarne są gotowi na rozmowy dotyczące niepełnosprawności, terapii, leczenia, rodzicielstwa. O każdej porze można wysłać SMS na numer punktu:  735 198 778, osoba pełniąca najbliższy dyżur oddzwoni.

Projekt Rodzice Rodzicom- kompleksowe wsparcie rodziców dzieci z niepełnosprawnościami w Gdyni finansowany jest ze środków PFRON i Miasta Gdyni.
Projekt prowadzi Fundacja Wielkie Rzeczy.